Чорноморська міська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

Якість повітря

Індекс якості повітря

AQI (Air Quality Index) є індексом якості повітря, який використовується для вимірювання рівня забруднення повітря в міських та промислових районах.


AQI оцінює рівень забруднення повітря на основі кількох параметрів, таких як концентрація пилу, диму, газів та інших речовин.


PM2.5 є однією з головних складових AQI, що вимірює концентрацію часток, розміром менше 2,5 мікрометрів, в повітрі. Ці частки можуть бути дуже шкідливі для здоров'я, оскільки вони можуть проникнути глибоко в легені та спричинити різноманітні захворювання, включаючи серцево-судинні та дихальні захворювання.


AQI PM2.5 вимірюється в мікрограмах на кубічний метр повітря. Чим вище рівень AQI PM2.5, тим більше забруднення повітря та більше можливостей для появи проблем зі здоров'ям.


Рівні індексу якості

Індекс якості повітря (AQI) містить шкалу з рівнями забруднення повітря, яка зазвичай складається з шести категорій.

Рівні забруднення повітря та їх значення можуть відрізнятися в залежності від країни або регіону, але загальні рівні і їх вплив на здоров'я людини можуть бути наступні:


• Хороша якість повітря (AQI 0-50): Вважається безпечним для всіх груп людей, включаючи тих, хто має проблеми з диханням або серцем.


• Задовільна якість повітря (AQI 51-100): Може бути легкий дискомфорт для людей, які мають проблеми з диханням або серцем.


• Погана якість повітря (AQI 101-150): Може викликати проблеми зі здоров'ям для осіб з дихальними та серцевими захворюваннями, дітей та літніх людей.


• Дуже погана якість повітря (AQI 151-200): Може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, особливо для осіб з дихальними та серцевими захворюваннями, дітей та літніх людей.


• Небезпечна якість повітря (AQI 201-300): Може викликати негативний вплив на здоров'я, особливо для осіб з дихальними та серцевими захворюваннями, дітей та літніх людей.


• Надзвичайно небезпечна якість повітря (AQI 301-500): Може призвести до негайних проблем зі здоров'ям та загрожувати життю для всіх груп людей.


Станції моніторингу


Індекс якості повітря
Температура
PM2.5
PM10
Вологість повітря
Атмосферний тиск

Дані оновлено

Населений пункт

Назва Станції


Дані надано платформою