01.05.2024 15:18
Представники українських громад опановують інструменти діалогу для ефективної відбудови
Радниця міського голови Юлія Пакунова, начальниця управління забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг у м.Чорноморську Одеського району Одеської області Ірина Мацієвич, начальниця управління соціальної політики Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області Тетяна Прищепа, начальниця відділу економіки Оксана Колач прийняли участь у триденному навчанні для учасників проєкту “Співдія у відновленні громад” організованого «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Метою тренінгу є опанування теоретичних та практичних навичок інструментів діалогу, вирішення конфліктів та пошуку порозуміння, щоб використовувати їх у процесі відновлення та розвитку українських громад.
Проєкт "Співдія у відновленні громад" має важливе значення в контексті викликів, які виникли через повномасштабне вторгнення та соціальну напругу. Його ціллю є формування фундаменту для інклюзивного та спільного відновлення України, а також розробка моделі для ефективного управління місцевими конфліктами та зміцнення соціальної згуртованості.
“Відбудова та повоєнний розвиток є та буде викликом для українських громад. Зниження довіри до владних інститутів, низька соціальна згуртованість, чвари у процесі прийняття рішень та конфліктні ситуації – це далеко неповний список проблем, з якими стикаються наші громади-учасниці. Щоб закласти міцний фундамент для відновлення в майбутньому, ми маємо почати працювати вже зараз. І одним з найдієвіших шляхів такої роботи є сприяння соціальній згуртованості на місцевому рівні”, – зазначає голова Правління ІМіП Альона ГОРОВА.
Серед основних результатів навчання:
🔹Обговорення та аналіз проблем, які виникають на місцевому рівні в процесі відновлення;
🔹Практичний досвід роботи з викликами спричиненими конфліктними ситуаціями між владою, громадою, місцевими активістами та ВПО;
🔹Опанування теоретичного матеріалу щодо застосування інструментів діалогу вирішення конфліктів та пошуку порозуміння;
🔹Розв’язання реальних кейсів/ситуацій за допомогою вивчених інструментів та обговорення перспектив їх впровадження на практиці.
Цю публікацію було створено ГО «Інститут миру і порозуміння» в рамках проєкту
«Співдія у відновленні громад», та стало можливим завдяки Агентству США з
міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.