Чорноморська міська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

15.10.2024 13:24

Обігрівайтеся безпечно! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки

d6ff5cae-856b-4390-bf1b-c329c9f6c610.png

Прийшов час, коли на зміну теплим літнім дням йдуть прохолодні та похмурі дні, в які хочеться зігрітися та обсохнути. Та, перш за все, потрібно пам’ятати про небезпеку, яка може супроводжувати нас під час опалювального сезону.

Через порушення правил улаштування печей та інших опалювальних приладів (АГВ, котлів тощо), а також через порушення правил користування ними зазвичай виникає чимало пожеж та загорянь.

Як же запобігти лиху? Передусім слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевірити, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей - відремонтувати.

Очищення димоходів та самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього, а саме: опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці; печі та осередки вогню безперервної дії - не рідше одного разу на два місяці.

Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розподіли (відступки) від горючих конструкцій, виконані згідно з вимогами будівельних норм. Біля кожного опалювального приладу перед топковим отвором на дерев’яній підлозі слід розташувати металевий лист розміром не менше 0,7 м х 0,5 м. Відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) не повинна бути меншою, ніж 0,7 м, а від топкових отворів 1,25 м.

Грубки печей слід припиняти топити до того часу, як родина лягатиме спати, адже у разі виникнення пожежі біду практично ніхто вчасно не помітить.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється:

- залишати без нагляду печі, що топляться, або доручати наглядати за ними дітям;

- користуватися печами, що мають тріщини;

- розміщувати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати тліючі вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або на горючій підставці;

- сушити та складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі речовини;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топливника або топити печі з відкритими дверцятами топливника;

- використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

- допускати перегрівання печей;

- влаштовувати в помешканні тимчасові печі.

Не слід забувати і за електричні засоби для обігріву Ваших осель.

Насичення квартир різноманітними електропобутовими приладами представляє значну небезпеку виникнення пожежі в квартирі у разі навіть найменшого порушення правил пожежної безпеки. У той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Аналіз таких пожеж показує, що вони виникають, в основному у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку увімкнути декілька побутових приладів водночас, виникає перевантаження електромережі, через що виникає її нагрів та спалахування. Необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити її цілісність.

Аби ви не стикнулись із вищезазначеними пожежами, слід дотримуватись основних правил пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, а саме:

- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

- забороняється залишати працюючі прилади без нагляду;

- забороняється вмикати в одну розетку одночасно декілька приладів;

- необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

Сподіваємось, що дотримання цих порад дозволить громадянам вжити заходів для попередження пожеж та їх наслідків у житлових будинках.

Отож, виконуючи прості правила пожежної безпеки, ви збережете життя собі та своїм близьким і рідним.

Хай у ваших оселях буде тепло та затишок.