Чорноморська міська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

02.12.2024 10:30

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці інформує!

b004d270-00ef-445a-99bd-7743f269a811.jpg

☝З метою профілактики та запобігання професійним захворюванням та виробничому травматизму, який може бути викликаний погіршенням стану здоров'я працівників, роботодавець має забезпечити проведення для них медичних оглядів (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

🔍Медичний огляд працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та щорічний обов’язковий медичний огляд осіб віком до 21 року проводиться відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007 № 246 "Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій", що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.07.2007 за № 846/14113, зі змінами, внесеними наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.02.2012 №107 (далі – Порядок).

ℹДеталі за посиланням: http://surl.li/zlgfft

☝Психосоціальні ризики – це будь-які ризики, пов’язані з небезпеками, що виникають у процесі організації роботи внаслідок соціальних факторів та аспектів робочого середовища й можуть завдати психологічної, соціальної чи фізичної шкоди.

🔸Фактори психосоціальних ризиків – це аспекти планування або управління роботою, які збільшують ризик несприятливого впливу, що призводить до стресу, пов’язаного з роботою, посилення стресу, не пов’язаного з роботою, або впливає на здоров’я та добробут окремих працівників.

✅Психологічні ризики можуть стосуватися, серед іншого, змісту роботи чи робочого графіка, конкретних характеристик робочого місця або можливостей кар’єрного розвитку. Наприклад, спосіб організації трудової діяльності, зокрема високі вимоги до роботи, низький рівень контролю над роботою (тобто повноважень на ухвалення рішень щодо роботи) і нечіткі ролі, можуть загострити стрес, пов'язаний із роботою, та підвищити ризик виснаження, емоційного вигорання, тривоги та депресії. Психосоціальні ризики на роботі асоціюються з негативними наслідками для психічного здоров’я, включно із суїцидальною поведінкою.

🖍А ти вмієш відмовляти?

Знаємо, що це буває складно. Тому зібрали цілу карусель рекомендацій, як здобути таку корисну навичку.

Бракує лише твого досвіду — пиши, як відмовляти, щоб залишатися в злагоді із собою ✏️

✅Приєднуйтесь до комунікаційних платформ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ПРОГРАМИ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я, ініційованої першою леді України Олена Зеленська

Спеціальна сторінка – http://howareu.com

Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program

Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program

Twitter – https://twitter.com/howareuprogram

Telegram – https://t.me/howareu_program

TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program