20.01.2025 08:52
Запровадження громадської системи моніторингу атмосферного повітря в с. Бурлача Балка Чорноморської міської територіальної громади Одеського району Одеської області
Чисте повітря – це основа здоров’я та благополуччя кожної людини. У сучасних умовах якість атмосферного повітря часто опиняється під загрозою через промислове забруднення, транспортні викиди та інші антропогенні фактори.
Для оцінки якості повітря використовуються спеціальні станції, які вимірюють рівні основних забруднюючих речовин:
✔Діоксид азоту (NO₂),
✔Діоксид сірки (SO₂),
✔Озон (O₃),
✔Частинки пилу PM10 і PM2.5,
✔Вуглекислий газ (CO₂) та інші.
Три такі станції контролю SaveEcoSensor 3.0 планується встановити в межах с. Бурлача Балка для забезпечення цілодобового спостереження за якістю атмосферного повітря. Дані зі станцій аналізуються, систематизуються і публікуються в Телеграм месенджері (https://t.me/SaveEcoBot) та на офіційному сайті Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області.
З метою визначення місць встановлення приладів контролю, 15 січня 2025 року в с. Бурлача Балка працювала комісія за участю О. Мітерової - заступника директора відокремленого підрозділу санітарної охорони територій та на видах транспорту ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Т. Рябової - завідуючої сектором екології виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, Д. Єфімова - голови Бурлачобалківської сільської адміністрації, С. Карташова - представника ГО «Мій дім Бурлача Балка».
За результатами роботи комісії були визначені місця, які відповідають технічним характеристикам і умовам для уловлювання забруднюючих речовин (знаходяться на відкритих ділянках). Наступним кроком буде встановлення приладів та підключення їх до єдиної громадської системи моніторингу.
Реалізація цього проєкту стала можлива за підтримки ГО «SaveDnipro» - екологічної громадської організації, яка у співпраці з Європейською комісією передала громадам, на безоплатній основі більше 100 приладів.
Моніторинг атмосферного повітря в житловій забудові є невід'ємним елементом забезпечення екологічної безпеки та сталого розвитку громад. Він дозволяє оперативно реагувати на екологічні виклики, знижувати ризики для здоров’я мешканців та сприяти підвищенню якості життя.
Поділитись
Дізнайтеся також
16/12/2024
Лаванда — це не лише запашна олія
Усі новини