06.03.2025 11:45
Будинки, що будуються на заводі - унікальні українські технології будівництва

Стінові модулі, за допомогою яких можна звести дев'ятиповерхівку лише за два місяці. У світі немає рівних даної технології. І все це наш український виробник Нині однією з найперспективніших будівельних технологій можна назвати збірно-монолітну. Вона дозволяє будувати будівлі в максимально стислий термін при невеликих трудовитратах і при цьому знизити їхню вартість. Наприклад, дев'ятиповерховий будинок на 150 квартир монтується за два календарні місяці. А використання технології здешевлює будівництво на 25-35% порівняно з монолітно-каркасною.
Суть цієї технології полягає в тому, що майбутній будинок фактично будується на заводі, де виготовляються окремі елементи, які залишається лише змонтувати в єдине ціле на будмайданчику. Щоб подивитися, як виготовляються стінові модулі, ми відвідали завод компанії Royal House, який був збудований у Київській області у 2012 році. На сьогоднішній день його потужність складає 140 тис. кв. м житла на рік. Завод працює за конвеєрним методом виробництва, а модулі, що виготовляються на ньому, відрізняються своєю енергоефективністю та максимальним ступенем готовності для монтажу в проектне положення – готовий виріб приїжджає на будмайданчик із встановленими вікнами, утепленим і облицьованим фасадом та архітектурним декором.
З чого починається будинок
Усі етапи виробництва стінових модулів проходять під одним дахом заводу. Перший етап – виготовлення всіх матеріалів та деталей, з яких вони будуть створені. Тут виробляють бетон, пінополістирол, металопластикові вікна та декоративні елементи, які прикрасять фасади готових будівель.
Отже, для виробництва модулів насамперед необхідні бетон та арматурний каркас. На склади завозяться всі необхідні компоненти для виробництва бетону – цемент, пісок, щебінь та вода, та каркасів – арматура.
Бетон виробляється в автоматизованому бетонозмішувальному цеху (БСЦ). Усі необхідні компоненти зі складу трактором завантажуються у видаткові бункери, після чого оператор вибирає необхідний рецепт бетону та його кількість, після чого комп'ютерна програма прораховує пропорції всіх складових. Інгредієнти завантажуються в бетонозмішувачі, де вони змішуються до отримання необхідної консистенції.
Декорування фасадів
Усі декоративні елементи виготовляються у цеху декору. Верстати з числовим програмним управлінням вирізують необхідні деталі, а працівники покривають їх спеціальною армувальною сумішшю, шліфують і фарбують.
За цією технологією вже збудовано один житловий комплекс «Британський квартал», а також зводиться другий – «Нова Англія». Те, що технологія дозволяє будувати енергоефективні будівлі дуже швидко і проводити роботи практично в будь-яку пору року та за будь-якої погоди, можна побачити з будівництва «Нової Англії». Територія 9 га, на якій планується збудувати одинадцять 14-16-поверхових будівель, заповнюється житлом буквально на очах. Наприклад, розпочатий у серпні будинок «Ліверпуль» вже збудовано на рівні 8-го поверху.
Стінові модулі довели свою надійність та енергоефективність, а проекти «Британський квартал» та «Нова Англія» неодноразово ставали лауреатами українських та міжнародних премій. Проект «Нова Англія» отримав 5 із 5 зірок у рамках міжнародного конкурсу EUROPEAN PROPERTY AWARDS у категорії Best Residential Development Ukraine.
Поділитись
Дізнайтеся також
14/04/2025
Перелік робіт, виконаних КП «Зеленгосп» з 07.04.2025 по 11.04.2025 року по м.Чорноморську
04/04/2025
Перелік робіт, виконаних КП «Зеленгосп» з 31.03.2025 по 04.04.2025 року по м.Чорноморську
Усі новини