16.07.2025 16:30
Реформа старшої профільної школи: Чорноморська громада консультується з експертами DECIDE

11 липня 2025 року відбулась важлива онлайн консультативна зустріч, присвячена 3 етапу впровадження реформи старшої профільної школи в Чорноморській міській територіальній громаді. У зустрічі взяли участь представники управління освіти, керівники закладів загальної середньої освіти, вчителі та батьки, а також регіональні експерти зі Швейцарсько-українського проєкту DECIDE з питань місцевого самоврядування.
📃Проєкт DECIDE на зустрічі представляли експерти: Яна Брусенцова, Ольга Хоменко, Ярослав Бєлих та Марина Єщенко.
Начальник управління освіти Андрій Ковальов ознайомив учасників з питаннями, які розглядає робоча група щодо 3 етапу реформи. Він представив пропозицію, винесену на громадське обговорення рішенням виконавчого комітету, а також озвучив пропозиції, вже отримані робочою групою. Андрій Ковальов звернув увагу на виклики та складнощі, пов’язані з воєнним станом, зокрема атаками на портову інфраструктуру, ускладненням логістики та питаннями, що турбують батьків.
🖍Основні акценти обговорення:
Під час дискусії експерти DECIDE наголосили, що реформа освіти триватиме, та ще раз пояснили мету створення академічних ліцеїв. Вони підкреслили важливість створення належних умов у громадах для отримання якісної освіти. Експерти відзначили, що остаточний варіант Положення про академічний ліцей буде схвалено та опубліковано наприкінці 2025 року, проте планувати, які школи стануть ліцеями, готувати вчителів та забезпечувати умови для організації профілів необхідно вже зараз.
Усі питання, що хвилюють громаду, включно з можливістю перехідного періоду та поетапного завершення навчання дітей початкових класів, експерти пообіцяли донести до Міністерства освіти і науки України. Вони також запевнили, що Чорноморська громада може звертатися до них за порадами у будь-який час.
🖌Додатково:
- Що таке реформа старшої школи й чому вона потрібна?
З 2027 року в Україні стартує профільне навчання у старшій школі (10–12 класи). Це частина реформи «Нова українська школа», мета якої — поліпшити якість освіти й дати учням можливість обрати профіль навчання, який відповідає їхнім зацікавленням та планам на майбутнє.
- Як відбуватиметься навчання згідно з реформою?
☝Учні отримають можливість обирати:
- профіль навчання;
- частково предмети / курси в межах профілю;
- предмети / курси поза профілем (для розширення світогляду).
Навчання відбуватиметься в академічних ліцеях, у яких має бути багато учнів на паралелі (орієнтовно 100). Саме так можна забезпечити вибір профілів і предметів / курсів — завдяки обʼєднанню учнів у групи. Окрім того, більшість ліцеїв мають бути відокремленими від 1–4 класів та бажано 5–9 класів.
Докладніше про реформу «Профільна» читайте на сайті👇 profilna.mon.gov.ua
Поділитись
Дізнайтеся також
14/07/2025
Чорноморська громада у програмі «Переосмислення міст в Україні 2.0» – Разом формуємо майбутнє!
Усі новини