16.07.2025 16:54
Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр»

В сучасному світі, переповненому новинами, соцмережами та онлайн-ресурсами, все важче відрізнити правду від фейків. Особливо небезпечно це під час війни, коли інформаційний простір стає полем бою. Саме тому в Україні у 2021 році запущено важливий освітній проєкт під назвою «Фільтр».
Цей проєкт покликаний навчити українців критично мислити, перевіряти джерела інформації та розпізнавати фейки. Його головна мета — підвищити медіаграмотність населення та зробити кожного з нас більш стійким до інформаційних атак і маніпуляцій.
📌Що таке «Фільтр»?
«Фільтр» — це ініціатива Міністерства культури та інформаційної політики України, яка реалізується у співпраці з громадськими організаціями, експертами та освітніми установами. Основне завдання проєкту — озброїти суспільство знаннями та інструментами для боротьби з дезінформацією.
Проєкт передбачає проведення тренінгів, відкритих лекцій, онлайн-курсів, створення навчального відеоконтенту, публікацій та інтерактивних матеріалів для широкого загалу. Особлива увага приділяється молоді, педагогам, журналістам та державним службовцям.
Про Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр», з якою можна ознайомитися за лінком - 👇 https://filter.mkip.gov.ua/
Ви можете долучитись до 💻онлайн курсу «Very Verified 2.0», з яким можна ознайомитися за лінком - 👇 https://study.ed-era.com/uk/courses/course/6177
Як часто ви перевіряєте свою стрічку в соцмережах та обговорюєте новини з друзями, рідними або колегами? Ми отримуємо регулярні оновлення та сповіщення звідусіль — медіа, месенджери, електронна пошта.
«Бути в курсі» — потреба сучасної людини, тож ми намагаємось охопити якомога більше інформації. Однак вона може перевантажувати наш мозок і навіть бути небезпечною, особливо в умовах війни, коли дезінформація та пропаганда мають серйозні наслідки.
Як ранкова кава бадьорить нас, так і все, що ми бачимо в медіа та соцмережах, має спонукати нас бути пильними. Кава стала щоденним ритуалом для багатьох із нас. Таким самим ритуалом повинна стати й медіаграмотність.
«Very Verified 2.0: онлайн-курс із медіаграмотності» пояснює, як орієнтуватися в інформації довкола, розпізнавати маніпуляції, мову ворожнечі, дезінформацію, пропаганду та бути стійкими до них. Якщо ви вже проходили курс раніше, його оновлена версія варта вашої уваги.
Поділитись
Дізнайтеся також
16/07/2025
Реформа старшої профільної школи: Чорноморська громада консультується з експертами DECIDE
14/07/2025
Чорноморська громада у програмі «Переосмислення міст в Україні 2.0» – Разом формуємо майбутнє!
Усі новини