05.05.2023 14:58
Первинна психологічна допомога військовим та їх сім’ям
3 та 4 травня практичні психологи 🏢Чорноморського міського центру соціальних служб пройшли навчання за темою: «Первинна психологічна допомога військовим та їх сім’ям».
Семінар організовано за сприянням депутатської фракції «Слуга Народу» Одеської обласної ради та БО Благодійного Фонду «LIFE SUPPORT UKRAINE».
Тема семінару дуже актуальна, саме через військову агресію росії в Україні виникла велика необхідність у психологічній реабілітації військовим, сім’ям військових та сім’ям що постраждали під час ⚔війни.
☝ Первинна психологічна допомога (ППД) – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають вплив стресу.
ППД може надавати не лише професійний психолог, а й інший спеціаліст, людина, яка знайома з правилами надання ППД.
ППД – це не професійне психологічне консультування, оскільки не передбачає детального обговорення, аналізу чи встановлення хронології та суті подій, які викликали стан дистресу.
ППД включає👇:
- ненав'язливе надання практичної допомоги та підтримки;
- оцінку потреб і проблем;
- надання допомоги у задоволенні нагальних потреб (наприклад, таких як їжа, вода, інформація);
- вміння вислуховувати людей, але не примушуючи їх говорити;
- вміння втішити і допомогти людині заспокоїтися;
- надання допомоги в отриманні інформації, встановленні зв'язку з відповідними службами і структурами соціальної підтримки;
- захист від подальшої шкоди.
Завдання ППД:
🔷 формувати відчуття безпеки, зв'язку з іншими людьми, спокою і надії;
🔷 сприяти доступу до соціальної, фізичної та емоційної підтримки;
🔷 зміцнювати віру в можливість допомогти собі та оточуючим.
☝ Хто потребує ППД?
ППД призначена для людей, які знаходяться в стані дистресу в результаті щойно пережитої або поточної важкої кризової події. Таку допомогу надають як дорослим, так і дітям.
Однак не кожна людина, яка пережила кризову подію, потребує ППД або прагне її отримати. Не можна нав'язувати допомогу тим, хто її не бажає, але завжди треба бути з тими, хто, можливо, захоче отримати підтримку.
Бувають ситуації, коли люди після отримання ППД потребують подальшої допомоги.
❗ Пам’ятайте, допомога завжди є! Ви можете ✍записатися на консультацію до Чорноморського міського центру соціальних служб за ☎ номером 0-800-201-101.