02.04.2024 10:39
Безпечне навчання: розподіл субвенції на шкільні укриття відбуватиметься через екосистему DREAM
Презентовані нові правила розподілу субвенції на облаштування безпечного освітнього середовища у закладах освіти. Головна новація фінансової програми полягає у використанні державної екосистеми управління відновленням DREAM.
«Міністерство освіти і науки стало першим міністерством, яке буде співпрацювати з екосистемою DREAM у межах фінансової програми. І це важливий крок, який допоможе прозоро та ефективно розподіляти державні кошти на ремонт або будівництво укриттів. Окремо громади зможуть залучити й додаткове фінансування, адже деякі міжнародні партнери, організації та інвестори вже чекають на сформовані проєкти у DREAM, щоб долучитися до облаштування безпечного освітнього простору та зробити свій внесок в майбутнє української освіти», – зазначив Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Цього року на капітальний ремонт та будівництво укриттів у державному бюджеті закладено 2,5 мільярда гривень. Раніше кошти субвенції надходили регіонам, які визначали заклади освіти, де потрібно будувати укриття. Тепер, щоб зробити механізм більш прозорим, розподіл коштів між громадами відбуватиметься з використанням бальної системи через екосистему DREAM. Громади самостійно подаватимуть проєкти в екосистему DREAM, щоб отримати державне фінансування на укриття. Серед головних вимог:
🔹 наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт укриття;
🔹 у закладі освіти має навчатись не менше ніж 200 дітей;
🔹 проєкт має бути завершений до кінця 2024 року;
🔹 підтверджене співфінансування від громади не менше ніж 10% від загальної вартості проєкту.
Після подання проєкту система DREAM автоматично розрахує бали відповідно до конкретних критеріїв. Детальніше про умови отримання субвенції та критерії оцінювання проєктів — за посиланням на сайті «Моя Фортеця»).
Також під час заходу презентовано 8 типових проєктів будівництва укриттів, які МОН розробило спільно з ЮНІСЕФ та Buffet Foundation. Це проєктно-кошторисна документація (ПКД), яку можна адаптовувати під особливості кожного закладу освіти і використовувати повторно та безоплатно. Знайти їх можна тут – https://fortetsia.gov.ua/schools.html і тут - https://fortetsia.gov.ua/kindergartens.html