Чорноморська міська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

23.04.2024 09:02

Дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці

66274f210e080__foto.jpg

На сьогоднішній день в зв’язку з військовою агресією російської федерації склалась важка економічна ситуація та нажаль, де які роботодавці, щоб мінімізувати свої витрати уникають легального використання робочої сили, утримують працюючих без укладання з ними передбачених законодавством договорів.

Так, “тіньова” зайнятість спрямована проти людини, оскільки позбавляє її гарантованого права на працю, соціального, пенсійного та медичного забезпечення. Від рівня заробітної плати найманих працівників напряму залежить надходження податку з доходів фізичних осіб – основного джерела наповнення місцевого бюджету, відповідно до величини грошових потоків якого залежить утримання місцевої інфраструктури, а саме: фінансування медичних установ, закладів освіти та культури, виплати заробітної плати, стипендій та забезпечення благоустрою населених пунктів тощо.

Шановні громадяни!

Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення пристойного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.

На сьогоднішній день, за допомогою реєстрації на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються. Також є можливість замовити отримання щомісячного смс-повідомлення про набутий страховий стаж користуючись Інструкцією з налаштування сервісу sms-інформування Пенсійного фонду.

Шановні роботодавці!

Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформлюйте найнятих робітників, виплачуйте і відображуйте у звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати обов’язкових платежів в усіх проявах, у т. ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.