22.05.2025 09:35
В Україні зруйновано 350 тисяч об'єктів. Скільки з них вже відновлено

19-20 травня у Варшаві відбулася міністерська зустріч країн-членів та партнерів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). У фокусі заходу було посилення регіональної політики для сталого розвитку та стійких територій.
Участь у зустрічі взяли міністри понад 50 країн світу.
“Головна відмінність українського досвіду - постійна загроза безпеці. Україна живе в умовах великої війни, постійних обстрілів і тривог. Але ми не зупиняємо розвиток. Навпаки - громади залишаються функціональними, а система продовжує працювати”, - зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба. Він поінформував учасників зустрічі про масштаби руйнувань в Україні. Пошкоджено або знищено понад 350 тисяч об’єктів - житло, лікарні, школи, дороги, інженерна та портова інфраструктура. Водночас понад 100 тисяч об’єктів уже відновлено.
Особливу увагу було приділено ситуації у прифронтових регіонах. Віцепрем’єр навів приклад Харкова, який розташований за 30 км від кордону з Росією і в якому сьогодні проживає понад 1 млн людей.
“У прифронтових регіонах працюють бізнеси, функціонує транспорт, живуть люди, які підтримують економіку та країну. Наша відповідальність - забезпечити їм підтримку, послуги та перспективу”, - наголосив він.
Під час виступу Кулеба презентував українські підходи до реформування системи управління публічними інвестиціями. Зокрема, всі проєкти, які подаються громадами на фінансування, проходять через цифрову екосистему DREAM, яка забезпечує прозорість та контроль. Також впроваджується геоінформаційна система, яка дає змогу в реальному часі відстежувати потреби та дисбаланси розвитку між регіонами.
Цифрові інструменти - ключовий елемент реформи. Вони дозволяють не лише економити кошти, а й будувати довіру до держави. Віцепрем’єр також відзначив важливість партнерства з ОЕСР.
“ОЕСР для нас - стратегічний партнер. Ми сподіваємося на подальшу підтримку у впровадженні міжнародних стандартів у сфері бюджетного планування, публічного управління та регіонального розвитку”, - додав урядовець.
Як повідомлялось, у 2025 році Кабінет міністрів додатково виділив майже 2 млрд грн для 180 громад на прикордонні або лінії фронту. Відбудова відбувається під обстрілами, наголошують у Мінрозвитку.