Чорноморська міська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

07.11.2024 10:19

Рекомендації ДІАМ: ключові вимоги щодо капітального ремонту об'єктів державної та комунальної власності

c9853a9d-ec47-42ae-ab6c-53bb6401199c.jpg

Значна кількість заявок на отримання дозвільних документів, що надходять у ДІАМ, стосуються робіт з капітального ремонту об'єктів державної та комунальної власності. Мова йде про такі важливі об’єкти соціальної інфраструктури як школи, дитячі садки, лікарні тощо. Їх своєчасне оновлення дозволяє продовжити строк їх експлуатації, покращити енергоефективність та комфорт. Так, в межах капітального ремонту часто проводять переобладнання відділень, облаштування кабінетів, утеплення фасадів тощо.

Розповідаємо про ключові вимоги та особливості підготовки документів для отримання права на виконання таких будівельних робіт, аби уникнути помилок, і, як наслідок, відмов у їх видачі.

1. Одна з найпоширеніших помилок замовників при поданні повідомлення про початок виконання будівельних робіт/заяви на видачу дозволу – замовником будівництва виступає особа, яка не є власником або користувачем об’єкта. У такому випадку можна делегувати функції замовника будівництва (територіальна громада в особі місцевої ради) структурному підрозділу органу місцевого самоврядування (ОМС), створюючи відповідний документ в ЄДЕССБ.

2. Містобудівні умови та обмеження не потрібні для здійснення капітального ремонту, оскільки капітальним ремонтом не передбачені зміни геометричних параметрів або функціонального призначення об'єкта. Це відповідає Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  від 06.11.2017      № 289 «Про затвердження Переліку об’єктів будівництва, для проєктування яких містобудівні умови та обмеження не надаються».

3. Замовникам не потрібно заповнювати графу про земельну ділянку, адже капремонт не передбачає нового будівництва або забудови.

4. Для об'єктів класу наслідків СС1 обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва у двох випадках:

🔹кошторисна вартість перевищує 300 тис. грн у мирний час, або 1 млн грн під час воєнного стану (у разі, якщо фінансування відбувається за державні кошти);

🔹роботи виконуються у сейсмічних, схильних до землетрусів, районах. Перевірити населений пункт на наявність в сейсмічно небезпечному районі можна у ДБН В.1.1-12:2014.

Для об’єктів класів наслідків СС2 та СС3 експретиза проєктів  обов’язкова завжди.

5. Для прийняття об'єкта в експлуатацію, після виконання будівельних робіт обов'язково має бути проведена технічна інвентаризація.